АКТИВНОСТИ

Промовирана книгата „ЕПИЛЕПСИЈА, да се живее со неа“ на проф. др. Чепреганов

2-page-001

Денес, по повод Ноември, месецот на епилепсијата, со почеток во 10 часот, во Народната канцеларија на претседателот на Република Македонија беше одржан едукативно промотивниот настан „Инспирација, свест, поддршка, единство, надеж, сила!“ во организација на Здружението ЕПИЛЕПСИЈА МАКЕДОНИЈА. На настанот беше промовирана книгата “ЕПИЛЕПСИЈА, да се живее со неа„ , а едукативно предавање одржаа проф. др. Методи Чепреганов, епилептиколог, и др. ...

Read More »

Фото: Хуманитарна акција во Прилеп на Компанијата Комфи Ангел, за здружението ЕПИЛЕПСИЈА МАКЕДОНИЈА

5850-humanitaren-nastan-od-komfi-angel-960x600-4

Во пресрет на Ноември, месецот на епилепсијата и во знак на поддршка  на лицата со епилеспија, Компанијата  Комфи Ангел вчера на градскиот плоштад Методија Андонов Ченто во Прилеп организираше хуманитарен настан. Преку продажба на свои  производи оваа компанија собраните средства ќе ги донира за Здружението на граѓани за лица  со епилепсија и родители на деца со епилепсија во Република Македонија – ЕПИЛЕПСИЈА ...

Read More »

Средба на претставници на Здружението „Епилепсија Македонија“ со Претседателот на Република Македонија д-р Ѓорге Иванов

zdruzenie

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, на 21 Септември ги прими претставниците на Здружението на граѓани за лица со епилепсија и родители на деца со епилепсија во Република Македонија „Епилепсија Македонија”. На средбата претставниците на Здружението „Епилепсија Македонија” го информираа претседателот Иванов за нивните активности во насока на обезбедување заштита на правата и потребите на лицата со епилепсија и родителите ...

Read More »

НАПРАВИ ПРОМЕНА – Скопје

46

Направивме промена и ние, но само капка сме во морето.Заедно можеме повеќе, да ги надминеме предрасудите, и да покажеме дека и меѓу овие лица има таленти. Не е дозволено превземањето на оваа содржина или на делови од неа без цитирање на изворот Здружение ЕПИЛЕПСИЈА МАКЕДОНИЈА on]

Read More »

ОД ПРОМОТИВНАТА ТРБИНА ВО БИТОЛА

44

Погледнете дел од атмосферата на промотивната трибина во Битола Благодарност до: Мезе Бар ТЕМА – Битола ОО Црвен Крст – Битола и писателката Сања.   Не е дозволено превземањето на оваа содржина или на делови од неа без цитирање на изворот Здружение ЕПИЛЕПСИЈА МАКЕДОНИЈА on]

Read More »

(ГАЛЕРИЈА) ВИОЛЕТОВ ДЕН 2015

41

Поддршка за лицата со епилепсија. Огромна благодарност за успешната реализација на „ВИОЛЕТОВ ДЕН 2015“ до: Локална самоуправа на Општина Прилеп Локална самоуправа на Општина Кривогаштани ПИ Витаминка Прилеп ОО Црвен Крст Прилеп ОО црвен Крст Центар Јавни личности кои ја искажаа поддршката и сите останати присутни на настаните во Прилеп и Скопје. Не е дозволено превземањето на оваа содржина или ...

Read More »

ПОДГОТОВКИ ЗА „ВИОЛЕТОВ ДЕН“ 2015

31

Почнуваат подготовките за овогодинашниот Виолетов ден. Погледнете дел од нашата работилница. Не е дозволено превземањето на оваа содржина или на делови од неа без цитирање на изворот Здружение ЕПИЛЕПСИЈА МАКЕДОНИЈА on]

Read More »

Отварање на регионалната канцеларија во Прилеп

27

Денеска во зградата на старата општина  во Прилеп,  свечено беа отворени новите простории на Здружението на граѓани за лица со епилепсија и родители на деца со епилепсија во Република Македонија – ЕПИЛЕПСИЈА МАКЕДОНИЈА. Пред присутните поздравен говор оддржаа: Градоначалникот Марјан Ристески и претседателот на здраужението Дејан Бунески. Оваа организација ќе функционира на ниво на целата Република и во текот на ...

Read More »

Делење новогодишни пакетчиња

20

На одделението за Неврологија, на Клиниката за Детски Болести во Скопје Голема благодарност до нашите спонзори и пријатели кои не поддржаа и мислеа и на нас и оваа Нова Година. ВИТАМИНКА SWISSLION AGROPLOD ЕУРОФАРМ Книгоиздавателство КУЛТУРА ТОПЕР ВИТАЛИА LOCO CROCO LADNA JUICU VIVATAP HiPP Macedonia LOLIPOP Kids BABY BLU Благодарност и до нашите соработници, Здружението МИРР од Кривогаштани, кои ни ...

Read More »

Роденденска забава: Една година постоење

16

  Галерија –  Една година постоење Здружение Епилепсија Македонија Не е дозволено превземањето на оваа содржина или на делови од неа без цитирање на изворот Здружение ЕПИЛЕПСИЈА МАКЕДОНИЈА on]

Read More »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.