ИМАТЕ ВИШОК КИЛОГРАМИ, НЕМА ПОТРЕБА ОД ДИЕТИ, ОСЛАБЕТЕ СО ВИТАМИН

downloadВитамините имаат важна улога во здравјето на човекот. Секоја група витамини е задолжена за добра работа на органите и нивно нормално функционирање.

Но, само еден витамин може да помогне во слабеењето, и намалување на вишокот килограми.

Ако го внесувате во доволни количини, секој ден, веќе не треба да се грижите за вишокот килограми и масните наслаги. Покрај тоа, ќе го подобрите помнењето, имунитетот и системот за варење на храната.

Станува збор за Б12 витаминот кој го има во хмељот, спанаќот, сојата, рибата, млекото, сирењето, јајцата и школките.

Имајте предвид дека препорачаната дневна доза на витаминот Б12 е 2 до 5 микрограми (што на пример се наоѓа во околу 100g лосос).Не е дозволено превземањето на оваа содржина или на делови од неа без цитирање на изворот Здружение ЕПИЛЕПСИЈА МАКЕДОНИЈА
Tweet about this on TwitterEmail this to someoneBuffer this pagePin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInShare on VKPrint this page

Comments on Facebook

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.