АКТИВНОСТИ

ЛЕКОВИТИ БИЛКИ

ХРАНАТА КАКО ЛЕК

ИНТЕРВЈУ

e03464c3-5c75-4128-a2b3-3ead317e1e16image4

ЕПИЛЕПСИЈАТА НАЧИН НА ЖИВОТ, А НЕ ХЕНДИКЕП

  ЕСП (Европски Суд на Правдата) го дефинира инвалидитетот како „ограничување коешто произлегува од физичко, умствено ...

Читај повеќе »
vz

Тема: ЕПИЛЕПСИЈА – Гостување на др. Чепреганов во „Визита“

Извор: Канал 5 Телевизија Не е дозволено превземањето на оваа содржина или на делови од ...

Читај повеќе »
happy-woman

Еве како не трујат со лекови, измислуваќи фиктивни болести – интервју со др. Лидија Гајски, интернист

Поранешниот директор на Париската болница Necker  д-р Philippe Even и претставникот на францускиот парламент и  ...

Читај повеќе »
DJ

Интервју со Драган Јованов – Фитотерапевт

Што ве наведе толку млад на тоа да се заинтересирате за лековитите растенија и да ...

Читај повеќе »

ДОНАЦИИ

marija

Да бидеме хумани: Апел за помош на малата Марија

Малата  Марија има Апертов синдром кој е многу редок и е проследен со хидроцефалус  во ...

Читај повеќе »
o-DONATING-BLOOD-facebook

ПОТРЕБНА Е КРВ – КРВНА ГРУПА АБ+

Потребна е поголема количина на ПЛАЗМА од КРВНА ГРУПА АБ+ (Позитив). Сите хумани луѓе кои ...

Читај повеќе »
semejstvo-520x288

БИДЕТЕ ХУМАНИ: Помогнете на четворочленото семејство

Активисти нa Детскaтa aмбaсaдa Меѓaши ги пoсетијa Сунчицa, Себaстијaн и нивните две децa кoи веќе ...

Читај повеќе »
humanitarna24

Апел за помош на Мики Ангелески

Ако нешто нема цена, со сигурност тоа е човечкиот живот. Особено кога се работи за ...

Читај повеќе »

РАЗНО

viber image

Лаванда – смирува, хидрира и релаксира

Лавандата смирува, хидрира, ги релаксира кожата и духот. Тоа е едно од најпопуларните ароматични растенија, ...

Читај повеќе »
zag

ШОКАНТНО: Македонија прва во Европа по индекс на загадување

Загадувањето е еден од најголемите проблеми на денешницата. Градови, села, реки, морина … сите тие ...

Читај повеќе »
12341263_1682292038682305_8836331361859680678_n

Здружението ЕПИЛЕПСИЈА МАКЕДОНИЈА додели благодарница на компанијата Комфи Ангел

Денес тим на Здружението ЕПИЛЕПСИЈА МАКЕДОНИЈА ја посети компанијата Комфи Ангел, при што беа дадени ...

Читај повеќе »
9251

Дали човекот умре?

Имав седум години. Мајка ми ме носеше во лабораторијата за испитување на крвта бидејќи не ...

Читај повеќе »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.